Środki pielęgnacyjne

Polecamy środki do ochrony i pielęgnacji kamienia firmy MOELLER STONE CARE.

“Okładzina z kamienia naturalnego jest cenną inwestycją. Jeśli pielęgnowana jest niewłaściwie, kamień szybko robi się matowy i nieładny. Aby temu zapobiec opracowaliśmy wyjątkowo prosty, lecz bardzo skuteczny system pielęgnacji, który doskonale sprawdza się od 20-tu lat. Regularna pielęgnacja powoduje pogłębienie koloru, co w znacznym stopniu poprawia wygląd kamienia. Ponadto zapobiega wnikaniu brudu i wilgoci, wspomaga ochronę kamienia przed zaplamieniem.”

cyt. za MOELLER STONE CARE.


Powierzchnie polerowane: marmur, granit, gresy.

                   Mycie powierzchni przed impregnacja podstawowym środkiem czyszczącym HMK R-55; usuwa smugi cementu, brud budowlany, stare środki pielęgnacyjne. W zależności od stopnia zabrudzenia rozcieńczyć z woda w stosunku 1: 3 do 1: 10, rozprowadzić po powierzchni, poddać działaniu ok. 10 minut, następnie zetrzeć gąbką, spłukać woda i wytrzeć do sucha. Przed dalszymi zabiegami powierzchnia musi być sucha i naturalnie chłodna, w przypadku podłogi ewentualne ogrzewanie podłogowe wyłączone. Wydajność z 1 litra ok. 20 m2.
Impregnacja – trwała ochrona kamienia przed plamami, woda, tłuszczem specjalnym środkiem impregnującym na bazie silikonu HMK S-34N.Nie rozcieńczać z woda, nakładać wałkiem, gąbką lub pędzlem, tam gdzie środek jest mocno wchłaniany (np.; polerowany marmur) zabieg powtórzyć i pozostawić w działaniu ok. 24 godz. Powstające ewentualnie w trakcie pracy z nadmiaru środka mokre plamy usuwać gąbką lub szmatką. Nie chodzić po mokrej powierzchni. Wydajność z 1 litra ok. 25 m2.
Bieżąca pielęgnacja – szlachetne mydło do kamienia HMK P-24 (produkt naturalny). Poprzez regularne stosowanie podłoże staje się ładniejsze, następuje pogłębienie struktury kolorów, powierzchnia staje się odporniejsza na różne plamy i jest łatwiejsza w pielęgnacji. Stosowanie; ok. 60 gram na wiadro ciepłej wody do mycia.
Utrzymanie połysku – po 5-6 myciach z dodatkiem HMK P-24, umyć powierzchnie dodając do wody środka HMK P-19 (ok. 200 gram na wiadro ciepłej wody), po wyschnięciu froterować lub przetrzeć miękką szmatka. Następnie wracamy do mycia z dodatkiem mydła HMK P-24.

 Blaty kuchenne: ochrona – bieżąca pielęgnacja.

                  

HMK S 34N – specjalny środek impregnujący – trwała ochrona przed plamami, wodą, tłuszczem i olejem. Stosowanie: nanosić obficie i równomiernie na suchą i czystą powierzchnię za pomocą pędzla lub wałka z rolką piankową. Na powierzchniach mocno nasiąkliwych zabieg powtórzyć. Na powierzchniach polerowanych jak marmur lub granit pozostający na powierzchni środek przed wyschnięciem całkowicie wytrzeć do sucha miękką szmatką. Czas schnięcia 2-4 godz. Pełna skuteczność ochrony po 24 godzinach. Wydajność: w zależności od nasiąkliwości podłoża ok. ok. 5-20 m2.
  HMK P 1 – skuteczny, gotowy do użycia specjalny produkt do codziennej pielęgnacji blatów kuchennych, stołów, lad, blatów w łazienkach, parapetów itp. Nie zawiera rozpuszczalników. Czyści, pielęgnuje i chroni jednocześnie. Usuwa bez problemu lekkie zabrudzenia i tłuszcz, nadaje przyjemny i świeży zapach. Stosowanie: przed użyciem dobrze wstrząsnąć, natryskać równomiernie na czyszczoną powierzchnię, poddać krótko działaniu i wytrzeć miękką szmatką, dodatkowo przepolerować.

Uwaga! Zwracamy uwagę na zabrudzenia kwasami organicznymi jak: kawa, cola, wino, cytryna, soki owocowe itp. Zabrudzenia te należy usuwać na bieżąco.