Czym jest Hydrotect?

Dzięki ścisłej współpracy z japońską firmą TOTO (światowym pionierem technologii fotokatalitycznych), Laminam jest w stanie zapewnić swoim klientom, innowacyjny system samoczyszczący HYDROTECT.

System HYDROTECT zastosowany na płytach Laminam uzyskuje automatyczne samoczyszczenie każdej powierzchni, dzięki wykorzystaniu zasady fotokatalizy. Naturalne oczyszczanie inicjuje siła światła słonecznego, po czym wszystko zmywane jest wodą deszczową.

Ten wyjątkowy rezultat, jest szczególnie przydatny przy zastosowaniu płyt Laminam na elewacjach bydynków. Ogranicza to znacznie koszty utrzymania, przy jednoczesnym zachowaniu niezmienionej charakterystyki produktu.

 

Jak to działa?

Wykorzystywana jest zasada na bazie biocydów tytanu.  Na skutek działania światła słonecznego, uruchamia się proces analogiczny do procesu fotosyntezy. Materiał organiczny, który osadza się na powierzchni płyty, podlega rozkładowi, a następnie z wielką łatwością jest usuwany za pomocą wody deszczowej. W przypadku zastosowania płyt na zewnątrz budynków, HYDROTECT usuwa tlenki azotu pochodzące ze spalin, aktywując naturalne oczyszczanie powietrza.

Oprócz tych istotnych efektów środowiskowych prowadzących do równowagi ekologicznej, system gwarantuje samooczyszczanie się materiału na budynkach w sposób przyjazny dla środowiska, ekonomiczny a zarazem skuteczny.

Stosowanie Spieków kwarcowych Laminam z nowatorskim systemem jest zalecany do budynków prywatnych jak i publicznych.

 

Laminam wraz z systemem HYDROTECT potwierdza swoje ekologiczne powołanie. Dbałość o środowisko naturalne, potwierdzone przez politykę zrównoważonego rozwoju, rozpoczęta przez firmę od dłuższego już czasu, zapewnia dostarczanie produktów na najwyższym światowym poziomie.

 

 

 

Samoczyszczenie

Ze względu na właściwości hydrofilowe, w przypadku deszczu będzie powstawała błona ochronna, która rozpuszcza brud i usuwa go z powierzchni płyty.

Zabezpieczenie antybakteryjne

Używany wewnątrz pomieszczeń, HYDROTECT oferuje właściwości antybakteryjne. Bakterie są neutralizowane, gdy tylko wejdą w kontakt z płytami Laminam

 

Oczyszczanie powietrza

Promieniowanie słoneczne wchodząc w  reakcję z materiałem, tworzy na powierzchni płyty aktywny tlen. Szkodliwe substancje, które wchodzą w kontakt z aktywnym tlenem na powierzchni są neutralizowane.
Oddziaływanie na środowisko
Budynek z zastosowanym systemem HYDROTECT  (o pow. 150m ²) oczyszcza taką samą ilość powietrza jak zalesiona działka, o wielkości 4 kortów tenisowych (ok 1000 m2).
HYDROTECT neutralizuje ilość tlenków azotu (NOx), która odpowiada emisji 12 samochodów, które podróżują 30 km dziennie