Blaty Silestone

Jedyny na rynku kwarcogranit posiadający 10 letnią gwarancje i unikalna warstwę bakteriobójcza.

Blaty Silestone doskonale nadają się jako blaty laboratoryjne. Przede wszystkim ze względu na wbudowane w ich strukturę jony srebra, zapewniające ochronę bakteriostatyczną nie tylko na powierzchni, ale w całej grubości blatu (również w miejscach łączeń, otworów itp. Jony srebra uniemożliwiają rozmnażanie się i rozprzestrzenianie bakterii. Dzięki temu możemy cieszyć się doskonale higieniczną powierzchnią.

Dodatkowo blaty Silestone są łatwe w czyszczeniu  konserwacji, jest to materiał o niewielkiej chłonności. Materiał wykazuje wysoką odporność na kwasy, olej, kawę, wino, soki. Uważać należy z substancjami takimi jak: wybielacze, zasadowe produkty czyszczące (pH>12), trichloroetylen, aceton, rozpuszczalniki. Substancje te jeśli oddziałują powyżej 12 h mogą uszkodzić połysk blatu. Każdorazowo powierzchnia powinna zostać spłukana wodą. Pod żadnym pozorem nie można stosować na powierzchnię Silestone kwasu fluorowodorowego, dichlorometanu i NaOH.

Kwarco-granit Silestone składa się w 95% z najwyższej jakości kwarcu i 5% z żywicy. 5% żywicy to bardzo mało, porównując Silestone z innymi kwarco-granitami.

Wszystkie certyfikaty dostępne są na stronie internetowej https://www.silestone.com/pl/ .

Dodatkową zaletą jest możliwość dokupienia gotowego zlewozmywaka z monolitu – wyciskanego z jednego elementu (brak łączeń). Zlewozmywaki Integrity występują w 3 wielkościach i posiadają zaokrąglone brzegi, spadki i jony srebra, podobnie jak blaty: https://www.silestone.com/pl/zlewy-integrity/

 

Kolory